MIND MAP BOOK

MIND MAP – BOOK

Stworzenie Globalnej Dynamicznej Mapy Myśli wymaga dużo pracy. Człowiek z natury jest leniwy. Nie chce mu się pracować, a szczególnie  za darmo. Nie chce nam się czytać. Wolimy współczesne multimedia. Obserwując współczesne szkolenia z e-biznesu zauważyłem, że internauci mają często problem ze znalezieniem pomysłu na e-produkt. Nie wystarczają e-booki (słabo się sprzedają), pojawiają się videoblogi, e-szkolenia itd. Ponieważ mówi się, że JEDEN OBRAZ ZASTĘPUJE TYSIĄC – a przez to oszczędza też cenny czas (a dzisiaj czas to pieniądz ) -proponuję stworzenia nowego multimedium. Można je nazwać GDMM-book, Mamczur-book :))  lub skromniej i prościej MIND-BOOK tj. M-BOOK. Produkt służyć opisowi sposobu rozwiązania jednego konkretnego problemu z zaproponowaniem jednego konkretnego rozwiązania w postaci listy TO DO. Mind-Book , będzie mógł być sprzedawany w e-księgarniach (i tu jest ta marchewka dla internautów aby im się chciało tworzyć GDMM). Do korzystania z tego narzędzia będzie można wykorzystać laptopy, net-booki a przede wszystkim TABLETY I SMARTFONY.  Pisząc te słowa już widzę jak firmy informatyczne i elektroniczne  zacierają ręce widząc świetny interes w tym pomyśle (mistrz zapożyczania pomysłów APPLE i jego konkurenci Sony i inni). Czy nie boję się, że ktoś może mi ukraść pomysł wart miliony? Nie bo nawet wówczas będzie zrealizowana idea tego pomysłu – dostarczyć ludziom za pomocą jednego kliknięcia pomysłu jak rozwiązywać bezpiecznie i szybko ich problemy. Ponieważ problemów jest tak dużo, że w tym morzu będzie miejsce także dla takiej płotki jak ja.

Kto chce czytać e-booki? Natomiast może być wielu chętnych aby  obejrzeć w szkole, w hotelu, a tramwaju, samolocie  itd – filmy szkoleniowe, video-prezentacje, szybko sprawdzić informacje na dany temat za pomocą idealnych linków w mind map, posłuchać muzyki, obejrzeć video-szkolenie , wejść na webinar  np. przed rozmową kwalifikacyjną do pracy lub rozmową z szefem.

Z czego powinien  się składać mind-book?

Moim zdaniem MIND-BOOK  powinien zawierać w 1 e-pakiecie (e-paczce) dla  klienta:

1. mapę myśli – będąca końcówką rozwiązań konkretnego problemy wynikającego z GLOBALNEJ DYNAMICZNEJ MAPY MYŚLI (GDMM) – z odpowiednimi linkami do podkatalogu wiedzy,  analizy i proponowanej strategii możliwych rozwiązań

2. rysunek opisujący dane zagadnienie (problem do rozwiązania, cel do osiągnięcia)z jego opisem iprezentacją multimedialną (np. powerpoint, video, audio, itp)

3. Listę staranności (TO DO i HOW TO DO) – wypunktowane , gotowe go wydruku listy jak po kolei wykonać dane zadanie – można uzupełnić je od multimedia