Web 3.0 PL – wizja – wiedza -współpraca – skuteczna realizacja celów

Na tej stronie chcę stworzyć narzędzie do prowadzenia projektu Web 3.0 PL (bo PL- to polska wersja koncepcji nowej sieci Internetowej). Sieć ta ma służyć kompleksowemu zarządzaniu realizacji marzeń ludzi poprzez wizję i konkretyzację celu – zarządzanie wiedzą potrzebne do analizy problemu wspieranego sztuczną inteligencją i globalną współpracą internautów w analizie problemu – kreatywnego wyciąganiu wniosków i układaniu planów – budowaniu społecznych źródeł finansowania -skutecznej realizacji celów w szybko zmieniających się warunkach zewnętrznych (dopasowywać się jak GPS) oraz wspomagania motywacji do działania i planowego zrealizowania projektu.

Dlaczego lekarz porywa się na tak złożone zagadnienie? Ponieważ nie wie, że tego “nie da się zrobić!”  🙂 . Tak naprawdę w pracy lekarza wykorzystujemy wiele tych mechanizmów w rozwiązywaniu problemów. Może na razie nie wiemy jak to zrobić teraz, ale “Kto chce, szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu“.  Wieloletnie prace nad sztuczną inteligencją nadal nie pozwoliły na stworzenie myślącej maszyny. Perspektywa stworzenia sztucznego ludzkiego mózgu opartego na sieciach neuronów i ich synaptycznych połączeniach stworzonych z materii organicznej nadal jest odległa. Być może stworzenie równoległej ścieżki opartej na mocy obliczeniowej komputerów i ludzkiej inteligencji przyniesie na wstępnym etapie lepsze rezultaty.

Proponuję wspólnie stworzyć plan rozwoju projektu i ciągle go modyfikować, uzupełniać go drzewem problemów a rozwiązania umieszczać na drzewie rozwiązań. Tworząc rozwiązania naukowe i informatyczne stworzyć narzędzie do skutecznej realizacji tej wizji. Sądzę, że na tym etapie będzie musiała wejść organizacja, która dysponując dużym kapitałem finansowym-ludzkim i sprzętowym zrealizuje to przedsięwzięcie dla dobra nas wszystkich i naszych dzieci.

Jak to zrealizować? Zgodnie ze starą zasadą – “jak zjeść tort – łyżeczką po kawałku”, Jeśli będzie nas wielu, każdy będzie jadł od innej strony, w tym samym czasie – to skończymy szybciej, niż samo-uczące się maszyny to zrealizują. :).

Pierwsze zadanie do wykonania 12.04.2020 – Wielkanoc w cieniu pandemii wirusa COVID-19.

  1. Założyć tę stronę do zapisywania wstępnych pomysłów realizacji projektu (jest!), stworzyć Fanpage na Facebooku Web 3.0 PL (jest)  https://www.facebook.com/Web3PL
  2.  Zadać pytanie – jak skutecznie i bezpiecznie prowadzić zdalną współpracę koncepcyjną nad projektem – np. Google Docs?  Narzędzie typu Wiki? FreeMind? Miejsce interaktywnej szybkiej wymiany pomysłów ZOOM?- Może Inne propozycje?
  3. Graficzne i opisowe przedstawienie wizji działania zrealizowanego zrealizowanego projektu.
  4. Działamy! Go!!